Warszawskie Bierhalle zostało otwarte jesienią 2005 roku jako pierwsze z sieci browarów restauracyjnych pod tym szyldem. Browary te mają kilka cech wspólnych. Po pierwsze mogą pochwalić się unikatowymi szklanymi warzelniami (wybicie 8,5 hl), dzięki którym proces zacierania, filtracji, gotowania brzeczki i jej chmielenia można obserwować w pełnej krasie. Lokale te mają wystrój utrzymany w jednakowym klimacie i składający się z tych samych motywów. Obsługa kelnerska obowiązkowo paraduje w bawarskich strojach. Ostatnim wspólnym mianownikiem minibrowarów Bierhalle jest ich lokalizacja w centrach handlowych.

Od otwarcia do maja 2012 głównym piwowarem Bierhalle był Krzysztof Ozdarski, doświadczony pracownik browarów w Ciechanowie i Warszawie. Teren Browarów Warszawskich jest obecnie zrównany z ziemią  można więc było powiedzieć, że tradycja warszawskiego piwowarstwa w jakimś stopniu przetrwała właśnie tutaj.

W stałej sprzedaży Bierhalle Arkadia oferuje piwo Pils i Weizen, do tego jedno z piw rotacyjnych. W sezonie jesiennym pojawia się koźlak, natomiast wiosną przychodzi czas na koźlaka majowego. Uwarzono tu też pojedyńcze warki takich specjałów jak weizenbock czy też piwo w stylu Kölsch.

Lokal posiada dwa poziomy, dodatkowo w ciepłe miesiące uruchamiany jest duży ogródek piwny. Piw z tutejszego minibrowaru można spróbować też w lokalu Bierhalle na Nowym Świecie.

Moce produkcyjne Bierhalle Arkadia wynoszą 3 500 hl piwa rocznie, co stawia go na czele listy polskich browarów restauracyjnych pod tym względem. Producentem instalacji browarniczej jest niemiecka firma Joh.Albrecht.

Piwo: Pils, Weizen, Dunkel (rotacyjnie), Alt (rotacyjnie), Marcowe (rotacyjnie), Dunkel weizen (rotacyjnie), Bock (sezonowo), Maibock (sezonowo)

Bierhalle Arkadia, Warszawa, Jana Pawła II 82

www.bierhalle.pl

Recenzje na browar.biz

8 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.