syrenkaZazwyczaj w dziale „Lokale z dobrym piwem” zostają zamieszczone wpisy poświęcone wyróżniającemu się w skali kraju lokalowi, serwującemu przynajmniej kilka piw beczkowych na zasadach rotacji. Tym razem chciałbym przedstawić kilka miejsc w Warszawie w których można napić się dobrego piwa. Są to zarówno knajpy z tradycjami, które dostosowały swój asortyment do zmieniającego się piwnego otoczenia jak i takie, które dopiero powstały i które trafnie zdecydowały się na ofertę porządnych polskich piw. To co je łączy, to względnie niewielka oferta piwa lanego ale atutem jest ich lokalizacja. Większość z nich położona jest w centrum Warszawy więc małe tournee po wskazanych miejscach powinno przysporzyć całkiem ciekawych doznań smakowych. A zatem zaczynamy:

Gorączka Złota Pub

Miejsce funkcjonujące już w latach 90-tych ubiegłego wieku. Atutem jest wystój w którym typowy miłośnik piwa powinien poczuć się komfortowo. Przestrzeni wewnątrz niewiele ale dzięki temu panuje tu kameralna atmosfera, a stojąca za barem Pani Małgosia ochoczo wchodzi w konwersację z klientami. Do picia od kwietnia 2014 cztery piwa beczkowe (AleBrowar, Pinta, Kormoran i inne – rotacja) plus butelki.

Wilcza 29

Facebook

Kwadrat

Kameralna klubokawiarnia oferująca lane Brackie z Cieszyna. Niedawno dostawiono rollbar ukraińskiego Obolonia więc jest szansa i na pszeniczne.

Poznańska 7 (wejście od Wilczej)

Facebook

Spiskowcy Rozkoszy

Premiera piw AleBrowaru latem 2012 i oblężenie lokalu przez fanów dobrego piwa skłoniło jego właścicieli do zainstalowania podwójnego nalewaka. Miejsca niezbyt wiele aczkolwiek szykowana jest piwnica w której ma być więcej beczkowego piwa. Póki co panuje tu klubokawiarniany klimat. Do picia dwa piwa beczkowe (AleBrowar, Artezan, Pinta i inne – rotacja) plus butelki. Od czerwca 2014 uruchomiona została sala w piwnicy z 6 kranami.

Żurawia 47/49

Facebook

Kraken Rum Bar

Rum tu też podają ale nas interesuje przede wszystkim piwo o nazwie Kraken. Pod marką własną kryje się nie kto inny jak podwarszawski Artezan, który sprzedawał tu i swojego dubbla i pacific pale ale oraz saisona. Po wejściu, nozdrza atakuje aromat rodem z Centrali Rybnej gdyż specjalizacją lokalu są owoce morza. Jeśli jesteście ich amatorami to macie rzadko spotykane połączenie, w przeciwnym razie zapach może być uciążliwą rzeczą w piwnej degustacji. W ofercie pięć piw beczkowych, z czego dwa krajowe – z Browaru Artezan.

Poznańska 12

Facebook

BelPosto (zamknięte)

Dla tych, którzy potrzebują napić się dobrej kawy i dobrego piwa to może być optymalny wybór. Wystrój jest dość elegancki i nowocześnie urządzony. Dobre miejsce na bardziej formalne spotkania. Na razie jest rollbar z dwoma nalewakami z których napijemy się piw z AleBrowaru. Dodatkowo piwo butelkowe.

Kredytowa 8

Facebook

Złoty Ryż Lua Vang (zamknięte)

To dla mnie wciąż ewenement – azjatycka dwupoziomowa restauracja w której zamontowano 10 kranów z piwem, z czego około połowa jest rotacyjna. Podobnie jak w Krakenie specyficzne zapachy mogą przeszkadzać w odbiorze walorów smakowych piwa. W ofercie piwa Browarów Regionalnych Jakubiak (Ciechan, Lwówek) oraz Pinta.

Aleja Jana Pawła II 52/54

Facebook

Butelki Zwrotne (zamknięte)

Miejsce położone najdalej od centrum z tych tu opisywanych, ale dojazd od metra Pl. Wilsona to raptem dwa tramwajowe przystanki. Wewnątrz całkiem przestrzennie więc szkoda że są tylko dwa nalewaki. Leją tu rotacyjnie AleBrowar, Pintę, Kormorana, Zawiercie i inne plus butelki.

Potocka 14 lok.14

Facebook

Oczywiście prócz wymienionych wyżej miejsc dobrego piwa napijemy się w opisywanych już na PolskichMinibrowarach: Po Drugiej Stronie Lustra, Czeska Baszta oraz browarach restauracyjnych: Bierhalle oraz BrowArmia. A od czerwca pojawią się w Warszawie dwa nowe multitapy. Miłego piwkowania!

PS. Po publikacji wpisu dotarły do mnie informacje o kolejnych dwóch planowanych multitapach w Warszawie. Powstaje pytanie jak będzie wyglądać kwestia podaży bo nie jest tajemnicą, że obecne browary kontraktowe i rzemieślnicze nie nadążają z produkcją…

2 Comments »

  1. Na miejscu Butelek Zwrotnych otworzyło się Kawa i Chmiel i nadal się leje dobry browar obecnie trafiłem na warszawskie piwo Nowy Świat z browaru Bazyliszek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.