pdsl

Warszawa nie ma szczęścia do lokali z dobrym piwem. Jeśli pojawia się jakieś ciekawsze miejsce, można obstawiać, że zniknie z piwnej mapy w przeciągu kilku miesięcy. Tak było z Odessą, potem z WlazłKotkiem, w końcu z 17:15. Na szczęście życie nie znosi próżni i prędzej czy później pojawia się coś nowego.

W przypadku „Po Drugiej Stronie Lustra” użycie określenia „nowość” byłoby zdecydowanie krzywdzące. Knajpa poprzednio mieściła się w podwórzu przy Ząbkowskiej, tym samym gdzie znajdowała się „Dziupla” – pierwszy warszawski sklep muzyczny wyspecjalizowany w ciężkich brzmieniach. W PDSL polewano cieszyńskiego portera, później było też Brackie. Z początkiem 2012 właściciel zmuszony został do poszukiwania nowego miejsca. Od września PDSL wystartowało na nowo w klimatycznej piwnicy trzysta metrów od poprzedniej lokalizacji.

Miejsca jest tu naprawdę sporo, ale najważniejsza oczywiście jest piwna oferta. Wrażenie robi ściana lodówek skąpanych w krwistym świetle. Nie to jednak wyróżnia PDSL ale to, co mamy na kranach. Póki co jest ich cztery ale już lada moment będzie montowany kolejny. Jedynym stałym piwem jest tu niepasteryzowane z Namysłowa, zdecydowanie ciekawiej wygląda natomiast lista tych piw, które rotacyjnie zagościły na pozostałych nalewakach. A były to: Rowing Jack i Sweet Cow z AleBrowaru, Wit z Artezana oraz Angielskie Śniadanie z Pinty. Oby zła stołeczna tradycja została przełamana i PDSL jak najdłużej proponowało dobre lane piwa!

Od stycznia 2013 roku kranów w PDSL jest już 10, wszystkie z rotacyjnym piwem. Warszawa w końcu doczekała się „multitapu”.

W marcu 2015 roku PDSL przestał funkcjonować w dotychczasowej lokalizacji na ulicy Jagiellońskiej. Klimat miejsca odtworzony został w podziemiach PiwPaw – Beer Heaven na Foksal.

Po Drugiej Stronie Lustra, Warszawa, Jagiellońska 22

www.po2stronielustra.com

Recenzje na browar.biz

Requiem dla PDSL

Nowa lokalizacja PDSL na Foksal

10 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.