PiwPawCzy tworzenie lokalu ze stoma kranami zakrawa na szaleństwo? W rozmowie z Michałem, właścicielem PDSL, PiwPaw, a teraz PiwPaw-Beer Heaven doszliśmy do wniosku, że większym wyzwaniem było przejście z dziesięciu kranów PDSL na prawie sześćdziesiąt w Pawiu. Teraz przeskok jest mniejszy ale mimo wszystko widok baru robi wrażenie. Powiedzmy sobie szczerze – widok jest surrealistyczny 🙂 Na ścianie nie udało się jednak zmiescić okrągłej setki a „jedynie” 91. Pozostałe 9 miało pierwotnie być uzupełnione pompami ręcznymi, a obecnie kolumnami kranowymi na barze.  Czy uda się utrzymać odpowiednią rotację na takiej ilości kranów? Zobaczymy. Miejsce na reprezentacyjnej ulicy Foksal jest atrakcyjne, choć widok Bentleyów i BMW parkujących pod lokalem tworzy pewny dysonans z tym piwnym kombinatem. Chłodnia oczywiście jest. Urządzona została w części dawnego bankowego skarbca w podziemiach. Swoją drogą to pierwszy przypadek, by bank oddał pole pod knajpę, a nie odwrotnie. Rozbiórka skarbca była jednak prawdziwą mordęgą, która opóźniła otwarcie o dobre kilka tygodni. Miejsca jest całkiem sporo, a są tutaj dwa poziomy. Nie można nie wspomnieć o zabytkowym fresku pamiętającym czasy legendarnej Kameralnej, w której przesiadywała artystyczna bohema wczesnego PRLu z Hłaską i Tyrmandem na czele. Ciekawe czy podobnie jak na Parkingowej, lokalizacja na Foksal czynna będzie non stop. Na razie lokal jest jeszcze na rozruchu i „pełne moce” osiągnie wkrótce. Aha, jakby co to pierwszym piwem tu polanym było Psycho IPA z Bazyliszka – 17 września jakoś o 17-tej 😉

Piwa Paw – Beer Heaven, Warszawa, Foksal 16

www.facebook.com/piwpawfoksal

Recenzje na browar.biz

10 Comments »

    • Michał mówił, że docelowo na poziomie chłodni ma być urządzona kolejna sala. Widocznie na tę chwilę na parterze jest dość miejsca.
      PS. Przestudiuję kwestię pisowni w wolnej chwili 😉

  1. Ten pub nie może zytrzymać dłużej niż kilka miesięcy. Bezczelna obsługa, z tych 90 czy 100 piw do picia nadaje się max. 10. Brak menu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.