pplZ początkiem września 2016 PiwPaw rozpoczął poza warszawską ekspansję. W stolicy są już trzy lokale, teraz przyszedł czas na podjęcie wyzwania w nowym mieście. Wybór padł na Łódź i reprezentacyjną ulicę Piotrkowską. Lokal znajduje się na samym południowym krańcu jej deptakowej części. Szczerze mówiąc, bywając w Łodzi zdecydowanie częściej odwiedzałem północny i środkowy fragment Piotrkowskiej (tam zresztą znajdują się pozostałe łódzkie wielokrany). No ale kilkuminutowy spacer nie stanowi większego problemu. Podobnie jak na Foksal, lokal mieści się w okazałej, zabytkowej kamienicy (kamienica rodziny Schweikertów z 1897 r.). Po wejściu zwraca uwagę wysoki sufit, standardowa dla PiwPaw potężna ściana nalewaków (104 sztuki) i…napisy sprejem na ścianach. Wygląda to tak, jakby dzień wcześniej odbyła się tu niezła impreza i klienci samodzielnie postanowili podopisywać określenia do piwnych stylów. Mocno gryzie się to z klimatem XIX-wiecznej kamienicy. Zdecydowanie wolę klasyczny, „kapslowo-lustrzany” wystrój ścian w PiwPaw.

Na kranach spory wybór piw z „macierzystego” browaru Bazyliszek i to się chwali. Niestety podczas naszej wizyty lokal nie miał jeszcze koncesji na sprzedaż „na wynos” i plany zwyczajowego zakupu PETa na Dłutowskie Degustacje musiały zostać zweryfikowane. Przewaga konkurencyjna PiwPaw w postaci 24-godzinnego trybu operowania na razie w Łodzi nie jest praktykowana, lokal póki co działa od 11 do ostatniego klienta (czyli w praktyce do ok. 2 w weekendy).

Podczas odwiedzin postanowiłem przeprowadzić szybki sprawdzian dwóch piw Bazyliszka leżakowanych w beczkach po bourbonie: American Psycho IPA oraz Rafinerii. Czy któreś z nich różni się od zwykłej wersji? Zobaczcie wideo!

PiwPaw Łódź, Łódź, Piotrkowska 147

Facebook

3 Comments »

  1. małe sprostowanie: Pub się znajduje właśnie w środkowej części Piotrkowskiej. Za reprezentatywnym deptakiem, w kierunku południowym, jest jeszcze parę kilometrów tej ulicy 😉 Po przeczytaniu opisu myślałem, że knajpa mieści się bliżej Browaru Księży Młyn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.