Po zamknięciu Odessy, miejsca w którym polano pierwszą beczkową Pintę w Warszawie, Ursynów nie miał lokalu w którym można było znaleźć szeroki wybór dobrego piwa. Z jednej strony było dziwne, że dzielnica z liczbą 150 tys. mieszkańców nie ma takiego przybytku, z drugiej jednak sytuacja podobna była i w innych częściach Warszawy (z wyjątkami na PDSL czy Czeską Piviarnię). Ursynów swoją realizację piwnej rewolucji zaczął od sklepów, w których lano piwo beczkowe do PETów. Jednym z nich była Stacja Piwa uruchomiona w czerwcu 2013. Przeszło rok później właściciel tego sklepu postanowił zapełnić knajpianą lukę i wystartował z lokalem o nazwie Pociąg do Piwa.

12 lipca pojawiłem się na inauguracji knajpy. Wystrój jest dość oszczędny, ot drewniane stoły i krzesła, kilka plakatów dostępnych w Tesco o piwnej tematyce, wzorek pociągu wykonany z kapsli – wszystko to nie angażuje zbytnio zmysłów i może słusznie, bo przecież jesteśmy tu dla piwa i ludzi z którymi można pogadać. Trzeba przyznać, że na otwarciu frekwencja była imponująca, a i blogersko-konsumenckie grono dopisało. Na dwunastu dostępnych tu kranach, szczerze mówiąc, szału nie było. Polskie regionalne w typie Kormorana i Raciborza, czeskie małe w typie Krakonoša czy Kouta, w końcu krajowi rzemieślnicy pod postacią AleBrowaru czy Pinty. Dodatkowo dwa krany zarezerwowane na cydr. Nie jest to wybór, który robi wielkie wrażenie ale biorąc pod uwagę, że to jedyne takie miejsce na Ursynowie, to nie ma na co zbytnio kręcić nosem. W rozmowie z właścicielem zasugerowałem stałą obecność APA na kranie i możliwe, że takim piwem będzie Pacific z Artezana. W ogóle obecność podwarszawskiego Artezana uważam za obowiązkową w warszawskim wielokranie. Tymczasem życzę powodzenia choć w obecnej sytuacji przy braku osiedlowej konkurencji nie wątpię, że przedsięwzięcie odniesie sukces.

Pociąg do Piwa, Warszawa, Dereniowa 2

www.facebook.com/pociagdopiwa

Recenzje na browar.biz

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.