Rok 2014 odzwierciedlony w zestawieniach Debiutu Miesiąca pokazał, że należał on do dwóch browarów rzemieślniczych i pomiędzy nimi do ostatniej chwili toczyła się walka o tytuł. Zasada punktacji była następująca: Za tytuł Debiutu Miesiąca przyznawałem 3 punkty, za każde wyróżnienie 1 punkt. Klasyfikacja pokazała, że najczęstszym triumfatorem były piwa z Pracowni Piwa! W roku 2014 browar z podkrakowskiej Modlniczki zaprezentował nam 31 nowych piw, z czego cztery uwarzone w kooperacji. Piwa Pracowni zdobyły aż 6 tytułów Debiutu Miesiąca a w ogólnej klasyfikacji 22 punkty. Gratulacje!

BROWAR ROKU 2014 – PRACOWNIA PIWA

BrowarRoku

 

ArtezanDrugim w kolejności browarem został Browar Artezan z podgrodziskiego Natolina. Artezan uzyskał w końcowej klasyfikacji 19 punktów, co oznacza, że piwa z tego browaru były wyróżnianymi najczęściej w roku 2014. Artezan został zwyciężcą jesli chodzi o liczbę premierowych piw – w roku 2014 było ich aż 37! Cieszy więc, że Artezan nie tylko warzył nowości najczęściej ale trzymały one wysoki poziom. Miejmy nadzieję, że sytuacja nie ulegnie zmianie po oczekiwanej wkrótce przeprowadzce do nowego browaru w Błoniu.

 

Pełna klasyfikacja przedstawia się następująco (w przypadku tytułu lub wyróżnienia zdobytego przez piwo uwarzone w kooperacji taka sama ilość punktów przyznawana była każdemu z kooperantów):

1. Pracownia Piwa (6 Debiutów, 4 wyróżnienia) – 22 pkt

2. Artezan (3 Debiuty, 10 wyróżnień) – 19 pkt

3. Pinta (1 Debiut, 2 wyróżnienia) – 5 pkt

4. SzałPiw (1 Debiut, 1 wyróżnienie) – 4 pkt

5. Ex aequo: Gzub (1 Debiut – 3 pkt), Widawa (1 Debiut – 3 pkt), Bednary (3 wyróżnienia – 3 pkt), Kormoran (3 wyróżnienia – 3 pkt), Podgórz (3 wyróżnienia – 3 pkt)

Po dwa wyróżnienia otrzymały: Olimp, Piwoteka

Po jednym wyróżnieniu otrzymały: AleBrowar, Browar Stu Mostów, Doctor Brew, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Kingpin, Kraftwerk, Lwówek, Piwne Podziemie, Waszczukowe, Wąsosz, Witnica

Gratuluję i dziękuję wszystkim ludziom zaangażowanym w scenę nowofalowego piwowarstwa w Polsce. To był niesamowity, bardzo intensywny rok. Natomiast na rok obecny życzę sobie i Wam przede wszystkim wytrwałości, bo o ilość nowych piw do spróbowania raczej martwić się nie trzeba 😉 A już niedługo powinien pojawić się pełny Ranking Piw 2014!

 

11 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.