docent40Wypadające w tym roku w piątek, okrągłe 40-te urodziny były zdecydowanym argumentem za tym, by urządzić solidną imprezę. Idąc tropem 5-lecia PolskieMinibrowary.pl i tym razem postanowiłem poprosić znajome rzemieślnicze browary i piwowarów, aby sprezentowały beczkę piwa dla gości. Tym sposobem sponsorami imprezy zostały: Beer Bros., Hopium, Maryensztadt, Palatum, Piwne Podziemie, Widawa, Zakładowy. Dodatkowo butelkowy prezent przesłany został od Browaru Łańcut i Browaru Bednary. Dziękuję!

Pamiętając udane urodziny Majka również na miejsce akcji wybrałem Same Krafty vis-à-vis. Klimatyczna lokalizacja na Starówce plus super ekipa z Marcinem Kwilem na czele świetnie się sprawdziły. Impreza była otwarta dla wszystkich, piwo również lało się bez selekcji i specjalnych opasek czy kuponów. Egalitaryzm!

To oczywiście kwestie organizacyjnego zaplecza, ale wiadomo że żadna impreza nie uda się bez gości. W tym momencie chcę podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby przybyć i złożyć mi życzenia. Dzięki wielkie! No i naprawdę nie spodziewałem się tylu prezentów. Tak właściwie to większość z nich jeszcze czeka na zabranie z lokalu. Nie idzie unieść takiej ilości szkła 😉

Takie wydarzenie to raczej nie miejsce na szczegółowe degustacje, ale nie mogłem jednak odmówić sobie wideo z odczuciami na temat piw wyjątkowych. Otóż z samego Tarnobrzega na imprezę przybył nieoceniony Kentaki przywożąc m.in pomidorowego siura oraz…uwaga – 42-ballingowego RISa! Natomiast Piwne Podziemie oraz Palatum przygotowały specjalne, podrasowane wersje swoich piw. O tym wszystkim w  nagraniach wideo!

40-tka stuknęła ale nie czuję jakiejś specjalnej zmiany. Wiadomo, w tej branży (choć nie pracuję w niej zawodowo) jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowie i odporność. I tego przede wszystkim życzę sobie na kolejne lata. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na kolejnych piwnych wydarzeniach. Na pewno jednym z nich będzie osuszanie beczki 2-letniego Flandersa sprezentowanego przez Josefika. Wiadomo, taki klimat warto powtórzyć!

2 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.