logoPierwsze informacje dotyczące Chmielarni pojawiły się w kwietniu 2012 r. Wtedy to, właściciel przedsięwzięcia piwno-gastronomicznego o nazwie ‚WlazłKotek’ zapowiedział zmianę lokalizacji na bardziej uczęszczane miejsce niż obrzeża ulicy Górczewskiej. Wyglądało na to, że w końcu pojawi się w mieście pierwszy multitap. Była już nawet upatrzona miejscówka w pawilonach handlowych na Jana Pawła II, jednak do otwarcia ostatecznie nie doszło. Jak łatwo się domyślić, poszło o finanse, a dokładniej o podwyższoną nagle stawkę czynszu.

Po przeszło roku, który zszedł na szukaniu, a następnie adaptacji nowego wnętrza misję można uznać za udaną – 22 czerwca w budynku Domu Wędkarza ruszyła Chmielarnia. Usytuowanie lokalu jest dość nietypowe. Wchodzi się tu jak do PRL-owskiego biurowca, mija stróżówkę, a następnie schodzi na poziom piwnicy.  Miejsca jest tu dość sporo i już na starcie czuć, że to nie tylko piwiarnia. Serwuje się też tu dania kuchni tajsko-nepalskiej, w menu jest tego kilkadziesiąt pozycji! Ale spokojnie, piwo jest tu najważniejsze. Na barze zainstalowanych jest 16 kranów. Beczki przetrzymywane są w dwóch chłodniach więc pod tym względem jest jak w najlepszym porządku. Bardzo ucieszył widok firmowych podkładek i ‚obrandowanego’ szkła, przygotowanego specjalnie na okazję otwarcia. Największe wrażenie wywarła na mnie jednak przeszklona ‚trumna’ w podłodze z porozbijanymi butelkami po koncerniakach. Świetny pomysł!

Ostatnio modni w multitapach są ‚specjaliści od piwnego zaopatrzenia’ i taką funkcję sprawuje tutaj znany w środowisku Marcin ‚Mason’ Chmielarz. Wyselekcjonował on 40 marek/browarów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Koniecznie trzeba też napisać, że Chmielarnia zapewnia szeroki wybór piw w różnych segmentach cenowych – począwszy od lagerów za 6 pln, poprzez ejle i stouty za 10 pln, kończąc na specjalnościach za 20 pln. Co więcej, oferowane są tu aż cztery pojemności – 500 ml, 330 ml, 250 ml oraz 125 ml więc naprawdę można swobodnie wybierać w zależności preferencji i zawartości portfela. Wszystko to wygląda bardzo obiecująco i trzeba będzie sprawdzać sytuację na bieżąco 🙂

Chmielarnia, Warszawa, Twarda 42

http://chmielarnia.waw.pl

Recenzje na browar.biz

10 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.