JednaTrzeciaFunkcjonująca od kwietnia 2014 Jedna Trzecia do tej pory nie zdobyła specjalnego uznania wśród stołecznych miłośników piwa. Skoncentrowana na piwach belgijskich i mocno zaniedbująca piwa z kranu, niespecjalnie potrafiła przyciągnąć klientelę. Trzeba było zatem sięgnąć po fachowca, który odmieni wizerunek lokalu. Wybór padł na Masona z Chmielarni. Czy udało mu się to zadanie?

Okazję by to sprawdzić mieliśmy 1 sierpnia, w dniu dla Warszawy wyjątkowym. Po oddaniu hołdu na głównym rondzie Warszawy, gdzie o 17 centrum miasta zasnuło się dymem z rac, można było udać się na wizytację. Już od samego wejścia widać pożądaną zmianę. Zainstalowana została tablica z listą ośmiu serwowanych na kranie piw. Wszystkie oczywiście rzemieślnicze – cztery polskie i cztery zagraniczne. Wielkim plusem jest przeniesienie unikatowej, znanej z Chmielarni podziałki cenowej na 250, 330 oraz 500 ml, gdzie ceny poszczególnych piw są proporcjonalne. Po spróbowaniu piw beczkowych nastąpiła kolejna niespodzianka – w lodówkach znajdowały się krajowe nowości, których jeszcze nie miałem okazji spróbować, a o to naprawdę nie jest łatwo 😉  Kolejne plusy to fantastyczny długi bar sprzyjający piwnym posiedzeniom w towarzystwie oraz lokalizacja w historycznej części Warszawy (ul. Wilcza). Aby jednak plusy nie zasłoniły nam minusów, koniecznie trzeba wspomnieć o minusie zasadniczym, a mianowicie tylko jednej toalecie. Można co prawda udać się za potrzebą do pobliskiej restauracji Dwie Trzecie (należącej do tych samych właścicieli) ale to nie jest rozwiązanie.

Cieszy wielce, że powstało kolejne miejsce w którym będzie można spędzać dłuższe chwile przy dobrym piwie. Jednocześnie mam nadzieję, że Chmielarnia nie odpuści tak łatwo i nie odda całej swojej załogi pod władanie Masona. Wszak liczy się konkurencja, a tej w Warszawie na szczęście jest coraz więcej.

Od wiosny 2015 roku Jedna Trzecia wróciła do swej pierwotnej formuły serwowania piw zagranicznych (głównie belgijskich), natomiast Mason wraz barmańską ekipą przeszedł do Jabeerwocky.

31 lipca 2015 roku, rok po „Nowym rozdaniu” lokal zakończył działalność.

2 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.