O powstającej pijalni piw regionalnych słyszało się w Olsztynie od półtora roku i w końcu dnia 10 grudnia 2010 nastąpiło długo oczekiwane otwarcie.

Lodówki pełne przeróżnych piw znane są z poprzedniego miejsca aktywności właścicieli tego miejsca, czyli nieodżałowanego Molotov Cafe. W szanującym się lokalu nie mogło zabraknąć piwa lanego. Na starcie krany były trzy, po przeszło miesiącu funkcjonowania ich liczba wzrosła do pięciu. Obowiązuje zasada rotacyjności serwowanych piw beczkowych z regułą, że zawsze dostępne ma być jakieś jasne, ciemne oraz pszeniczne. To pierwszy (o ile dobrze kojarzę) krajowy lokal, który nie posiada żadnego stałego piwa lanego w ofercie. Gratulacje!

Wystrój Browarni Stara Warszawska opiera się na wykorzystaniu akcentów piwnych oraz tych miejscowych, z fascynującymi wielkoformatowymi fotografiami dawnego Allenstein. Dobrze, że tego typu lokalne motywy, tak często spotykane chociażby w czeskich piwiarniach zagościły i w krajowych lokalach z dobrym piwem.

Zwraca uwagę różnorodność wystroju jaki obecny jest w Starej Warszawskiej. Oprócz długiego baru z drewnianym blatem i klasycznych  drewnianych stołów obecne są również wygodne, miękkie  i eleganckie siedziska. Ostatnio wskutek współpracy z hurtowniami piw czeskich w wystroju lokalu pojawiły się akcenty związane z browarami z Nachodu i Trutnova. Przyznam, że miło poczuć trochę tego klimatu 600 km od granicy!

Browarnia Stara Warszawska, Olsztyn, Warszawska 29

www.starawarszawska.pl

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.