De Brasil to oryginalne jak na nasze warunki połączenie browaru z restauracją serwującą dania opiekane na rożnie, fachowo nazywaną churrascarią. Lokal usytuowany jest w centrum Łodzi, zaledwie kilka minut piechotą zarówno od dworca Łódź Fabryczna, jak i od ulicy Piotrkowskiej.

Dostaniemy tu obecnie cztery rodzaje piwa: standard czyli pilsa i pszenicę, modne ostatnimi czasy piwo miodowe  oraz koźlaka. Wielce rad jestem z obecności tego ostatniego, po pierwsze dlatego, że to piwo sezonowe, względnie rzadko pojawiające się na stałe w ofercie rodzimych browarów, po drugie dlatego, że jest najsmaczniejsze spośród tu dostępnych.

Kombinowaną instalację browarniczą firm Dreher (warzelnia 320 litrów) oraz Joh Albrecht (fermentor i dwa tanki leżakowe) dostarczyła firma Andrzeja Gałasiewicza, która wcześniej pomagała w budowie minibrowarów w Częstochowie, Lublinie i Szczyrzycu. Obowiązki piwowara sprawuje Mirosław Gałka. Na wiosnę 2011 zamontowano tu 3 tanki wyszynkowe o pojemności 10 hl każdy.

Przy restauracji planowane było utworzenie baru piwnego (widoczny jest on nawet w galerii poniżej), obecnie jednak został on zabudowany. Tym samym wszystkich obowiązuje obsługa świadczona przez oryginalnie przystrojone kelnerki.

De Brasil był jedynym krajowym browarem restauracyjnym otwartym w 2010.

Początek roku 2013 przyniósł kres działalności tego miejsca jako browaru restauracyjnego. Instalacja przetransportowana została do Restauracji Kameralna w Warszawie.

Piwo: Pils, Pszeniczne, Koźlak, Miodowe

Browar/Grill De Brasil, Łódź, Traugutta 7

www.browardebrasil.pl

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 Comments »

  1. Raczej Klapa de Brasil. Jedzenie słabe, nawet bardzo, kelner kichał od serca nad potrawami w kuchni, a kucharz odpowiedzialny za szaszłyki giganty – podobno słynne w tym lokalu – zanim nałożył mięso na szpady wąchał je. Dało nam, to wiele do myślenia. Jedynie kelnerka próbowała ratować sytuację. Dwa razy byłam w tym lokalu – pierwszy i ostatni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.