W czerwcu rozkręciło się na dobre! Po dłuuugiej przerwie nareszcie mieliśmy fajne, zróżnicowane festiwale poczynając od halowo-birgiczkowego Funky Festu, przez wioskowo-plenerowe Beer Dziki, aż po coroczny przyartezanowy 100% Craft.

Nie zabrakło wizyt w browarach. Przy okazji weekendu w Dłutowie odwiedziłem Browar Turek i Browar Wiatr!

Przystopował trochę Piwex, ale przy takim natężeniu festiwali trudno się temu dziwić.

Z nowych browarów na liście witamy Browar Jastrzębie, który zakończył kontraktowanie i uruchomił produkcję we własnym zakładzie oraz Browar Impuls, umiejscowiony w restauracji o tej samej nazwie w Zdunach pod Krotoszynem.

Lato w czerwcu weszło na pełnej, zatem coś idealnego na tę upalną aurę!

 

Nepomucen/ Funky Fluid – Classic with a Twist no.5: DDH Hoppy Grodziskie

DDH Hoppy Grodziskie. 7,7° Blg, 2,7% alk.

Perfekcyjne połączenie wyrazistej dębowej wędzonki z cytrusowo-cytrynowymi motywami od nowofalowych odmian chmielu. Do tego wyrazista goryczka. Piękny przykład na to, że piwo nie musi szafować wysokimi parametrami aby zaoferować złożony aromat i smak. Do tego perfekcyjne odczucie pełni i mamy idealne piwo na gorące dni, do picia bez obaw o zbyt duży szum w głowie.

Dodatkowo duży plus za wzięcie na warsztat naszego jedynego polskiego stylu jakim jest Grodziskie. Wszelkie wariacje na ten temat witam z pozytywnymi odczuciami, bo nie ma nic gorszego niż zamknąć się w ciasnym gorsecie klasyki. Ona jest podstawą, ale stunigowane wersje pozwalają odkrywać nowe oblicze stylu. Wiadomo, że moim faworytem będzie tuningowanie Grodzisza większą dawką chmielu i to zarówno w wersji kontynentalnej, jak i nowofalowej.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu piwa będą obecne częściej na rynku, szczególnie w sezonie letnim. No i że za rok Święto Piwa Grodziskiego będzie obchodzone z większą pompą!

Zapraszam na wideodegu, gdzie próbuję również klasyka z Szałpiw:

 

W wyróżnieniach wyłącznie jasny kolor i niskie ballingi, co nie znaczy że piwa puste i wodniste w smaku. Tak jak i w przypadku zdobywcy tytułu, mamy stuningowane Grodziskie, ale nie zabrakło też wersji klasycznej. Do tego niskoalkoholowe IPA oraz West Coasty, również w coraz popularniejszym wydaniu Hazy. Obrazu dopełnia American Wheat i Pils, ten ostatni na nowozelandzkim chmielowym blendzie o nazwie Betty!

 

 Brovca – West Summer

Ocena piwa

 Milicz/ Same Krafty – Nowe Grodzisko

Ocena piwa

Nepomucen – FAM

Ocena piwa

Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy – Hoppy American Wheat

Ocena piwa

Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy – Kuźnia Piwowarów: Niskoalkoholowe Hazy IPA

Ocena piwa

PINTA – Betty Story

Ocena piwa

SzałPiw (Nieczajna) – Grodziskie

Ocena piwa

TankBusters (Bury) – Mikro NEIPA

Ocena piwa

Zakładowy/ Funky Fluid – Wujek z Warszawy

Ocena piwa

 

 

Nowe browary:

 

                                

 

Nowe inicjatywy kontraktowe:

 

 

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.