To, że mamy wakacje można poznać jedynie po mniejszej niż zwykle ilości wyróżnionych piw. Bo przecież odbył się i festiwal 100% Craft u Artezana, były zwyczajowe kranoprzejęcia i premiery, powstały też jak co miesiąc nowe browary rzemieślnicze. Tym razem witamy Ziemię Obiecaną z Pabianic oraz Browars z Limanowej. Przez chwilę sądziłem że nastąpił przełom i lipiec będzie pierwszym od bardzo dawna miesiącem, gdzie nie zadebiutował żaden kontraktowiec. Ale nic z tego, jeden jednak był, a kolejni startują w sierpniu 😉

Piwne Podziemie – Truskawka i Rabarbar Berliner

BWTR

Berliner Weisse z truskawkami i rabarbarem, 10,5° Blg, 4,2 % alk.

Warzywa w piwie? To nie brzmi dobrze i prawie jak DMS 😉 Jednak w przypadku rabarbaru może się to udać. A na pewno udało się Piwnemu Podziemiu. Charakterystyczny aromat i smak rabarbaru jest wyczuwalny i świetnie współgra z aromatem i smakiem truskawek. Chyba nie muszę wspominać że całość jest orzeźwiająco kwaskowa? W końcu to berliner weisse. Naprawdę poszczególne składowe tego piwa są fantastycznie zrównoważone, pokazując jednocześnie jego złożoność. Dodatkowo piwo jest tylko nieznacznie mocniejsze woltażowo od stylistycznego pierwowzoru. Takich lekkich piw na lato nam właśnie potrzeba. To kolejna po Very Bloody Berliner wyśmienita interpretacja tego stylu w wykonaniu Piwnego Podziemia!

Tutaj wrażenia z degustacji na 100% Craft

Jak wspomniałem na początku, wyróżnień jest mniej niż zazwyczaj. Co mamy tym razem? Oprócz świetnego american wheat, white IPA i american witbier takie cymesy jak saison z pomarańczą, ciemne gose, lekki american pils czy rzecz, która jeży włos na głowie – smoked rye milk pale ale!

Artezan – Lipiec

LipiecOcena piwa

Deer Bear (Wąsosz) – Yam Yam

YamYamOcena piwa

Kingpin (Zarzecze) – Gosebuster

GosebusterOcena piwa

Pracownia Piwa – Hey Now Witbier

HNWOcena piwa

Pracownia Piwa – Puszka Pandory

PuszkaPandoryOcena piwa

Setka (Wąsosz) – Liberty Pils

LibertyPilsOcena piwa

Szpunt (Bytów) – Wheaton

WheatonOcena piwa

 

Nowe browary:

                           Browars                      ZiemiaObiecana

Nowe inicjatywy kontraktowe:

WhyDuck

 

3 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.