HOBSytuacja w sąsiedztwie krakowskiego Rynku jest całkiem niezłym przykładem zmian jakie zaszły na rynku, tyle że piwnym. Na początku, czyli od połowy lat 90-tych mieliśmy drugi w Polsce restauracyjny C.K. Browar, serwujący rzadko wtedy spotykane niefiltrowane i niepasteryzowane piwa warzone na miejscu. Potem nastał czas Smoczej Głowy, czyli pierwszego kontraktowca warzącego piwa górnej fermentacji w nieczynnym już krakowskim Relakspolu. Od 2007 zaczęły pojawiać się lokale z większym wyborem piw lanych, szczególnie z Czech, i tu dobrym przykładem jest Non Iron. W lipcu 2010 roku wystartował House of Beer, w którym początkowo obecne były cztery krany, a wkrótce ich liczbę zwiększono do sześciu. Co z tego, skoro nie lało się z nich nic wartego większej uwagi. Jednak od listopada 2012 nastąpiła istotna zmiana. Otwarto piwnicę z dziewięcioma kranami, a co ważniejsze, zaczęto serwować też krajowe rzemieślnicze piwo. Na obecną chwilę liczba kranów wynosi 16 plus jedna pompa więc jest naprawdę nieźle.

House of Beer zyskał moją uwagę, przystępując do cennej inicjatywy HOPS Kraków oraz będąc inspiratorem piwa, które okazało się Debiutem miesiąca w lutym 2014 czyli Big Chmielowskiego z Pracowni Piwa. W House of Beer przede wszystkim podobać się może bardzo klimatyczny wystrój, który w wieczorno-nocnym półmroku prezentuje się świetnie i nadaje temu miejscu odpowiednią atmosferę. Istotne też jest, że mają tu otwarte od 14-tej, więc dwie godziny wcześniej niż w kazimierzowskich wielokranach. Jeśli zatem jesteście w okolicy (a nie da się tu nie być, będąc w Krakowie), warto zajrzeć na co najmniej jedno dobre piwo!

House of Beer, Kraków, św. Tomasza 35

www.houseofbeerkrakow.com

Recenzje na browar.biz

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.