logoKiedy AleBrowar obwieścił, że tegoroczna edycja świątecznego Saint No More nie będzie już w typie Christmas Ale lecz Single Hop IPA dały słyszeć się głosy, że jak to, że przecież tak nie można, że znowu kolejna IPA zamiast piernika, cynamonu i goździka. Ja podszedłem do sprawy dość spokojnie, bo nie jestem specjalnym zwolennikiem tych wszystkich obficie przyprawianych piw świątecznych. Pytanie czy kolejna AIPA z AleBrowaru to coś, co zasługuje na specjalną uwagę?

Aby to sprawdzić, udałem się do źródła, czyli wrocławskiej Kontynuacji, gdzie ekipa AleBrowaru zapowiedziała swoją obecność na oficjalnej premierze. W miejscu tym byłem po raz pierwszy, ale od razu można było zobaczyć wspólny mianownik wszystkich piwnych premier czyli tłum miłośników piwa. Nastrój robiony był przez kolorowe imprezowe światła, barmanki i barmanów przystrojonych w koszulki ‚Saint No More’ oraz trzy śnieżynko-hostessy. Nie powiem by ta premiera była bardziej spektakularna niż w przypadku Golden Monka w Kuflach i Kapslach ale przecież najistotniejsze jest piwo. Saint No More w wersji Single Hop IPA chmielone amerykańskim Simcoe okazało się być piwem w którym pierwsze skrzypce gra cytrusowość i mocna goryczka. Słodowe dopełnienie zauważalne jest dopiero pod koniec szklanki, kiedy kubki smakowe zaadaptują się do goryczki. Teraz pytanie brzmi, czy to piwo różni się na tyle od Rowing Jacka by traktować je jako specjalne piwo świąteczne? Otóż moim zdanie nie. Oczekiwałbym od chłopaków uwarzenia jakiegoś dobrze chmielonego ciemniaka w typie american stouta (tak wiem, że Ortodox już był). Saint No More jest świetnym AIPA, ale w tym roku piwowarskiego zaskakującego prezentu niestety nie było. Nie traćmy jednak nadziei, bo już na styczeń AleBrowar zapowiada DWA nowe piwa!

I bonusowo filmik

4 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.