Lubelski minibrowar uruchomiony został w czerwcu 2009 roku i podobnie jak browary sieci Bierhalle wyposażony jest w urządzenia bawarskiej firmy Joh.Albrecht (wybicie warzelni 5 hl). Usytuowany jest w zabytkowej XVIII-wiecznej kamienicy znajdującej się na lubelskiej starówce.

Każde z pięter starannie wyremontowanego budynku ma inne przeznaczenie. Nas najbardziej interesuje poziom -1 gdzie znajduje się warzelnia oraz poziom -2, gdzie za szklaną szybą znajdują się fermentory oraz tanki leżakowe. To, na co warto zwrócić szczególną uwagę, to częściowe przeszklenie dachu „warzelnianej” sali. Dzięki temu będąc piętro pod poziomem ulicy salę wypełnia światło dzienne. O tym że jesteśmy pod ziemią przypominają znajdujące się obok ceglane piwniczne pomieszczenia zwieńczone wspaniałymi sklepieniami. Podobne są trochę do tych znajdujących się w minibrowarach płockim i radomskim.

Ciekawym rozwiązaniem wizualnym jest też umieszczenie świetlików w podłodze/suficie między warzelnią a leżakownią, szkoda tylko, że przez popękane szkło niewiele już widać. Na uznanie zasługuje też specjalna gablota z archeologicznymi eksponatami (głównie z XVI w.) odnalezionymi w trakcie gruntownego remontu kamienicy.

Piw w stałej ofercie są trzy, ale co jakiś czas piwowar Bogdan Szponar wprowadza nowe gatunki. Oby gościły one częściej i w większej liczbie, gdyż wyszynk ma możliwość podpięcia ośmiu rodzajów piwa jednocześnie.

Piwo: Pils, Pszeniczne, Dunkel, Bock (sezonowo), Miodowe (sezonowo), Alt (sezonowo), Marcowe (sezonowo), Stout (sezonowo), Maibock (sezonowo), Bursztynowe (sezonowo).

Browar Restauracja Grodzka 15, Lublin, Grodzka 15

www.grodzka15.pl

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.