Czy w roku 2012 ktoś mógłby przewidzieć że pod jednym adresem, w odległości kilkuset metrów będą znajdować się dwa niezależne od siebie browary? Browar prekursorów piwnego rzemiosła czyli Artezan znają wszyscy, którzy interesują się tematem. Teraz na terenie dawnych zakładów Mera powstał kolejny, którego roczna produkcja ma przekraczać skalę produkcji browarów typu Amber. Czy to jest jeszcze craft? Jakiego typu sprzęt jest tu zainstalowany i w jaki sposób ma on zapewniać jakość? Zapraszam na wycieczkę po Browarze Błonie – oprowadzają piwowarzy Dawid Bąk i Piotr Pszczółkowski!

 

6 Comments »

  1. Ciekawi mnie tylko dlaczego swego czasu INNE BECZKI zbierali kasę i w zamian dawali „akcje”, breloczki i inne pierdoły na wybudowanie własnego browaru, a teraz się okazuje, że to jakiś browar Błonie, a nie INNE BECZKI. Z filmów wynika, że IB warzą tam kontraktowo, a nie jak u siebie. No chyba, że coś źle zrozumiałem. PS Jan Olbracht wam się chyba popiermandolił z Br. Jana ;-))

    • Cześć – IB są u siebie spokojnie 🙂 Akcjonariusze Innych Beczek dostali od nas teraz ofertę wymiany swoich akcji w Innych Beczkach na udziały w Browar Błonie sp. z o.o. która jest właścicielem browaru i większościowym akcjonariuszem Innych Beczek. Tak więc ze spółki akcyjnej Inne Beczki o kapitale zakładowym 110’000 PLN każdy akcjonariusz może teraz przejść pośrednio do Browar Błonie sp. z o.o. gdzie kapitał zakładowy to 10’000’000 PLN – wymieniając bez dopłaty np. swoje 5 akcji o wartości nominalnej łącznej 5 zł, na 4 udziały o wartości nominalnej łącznej 200 zł – a więc po cenie zakupu w Akcji Browar. Oferta jest więcej niż dobra i z tego co wiemy większość akcjonariuszy zamierza z niej skorzystać 🙂 Opłacało się zaryzykować te dwa lata temu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.