UrodzinyPSTo już rok jak Piwna Sprawa wyznacza standardy w kwestii dzielnicowego wielokranu. Przez ten rok spotykaliśmy się na kranowzięciach, premierach czy bitwach piwowarów domowych. Teraz na pierwszych urodzinach pojawiły się prawdziwe tłumy, wśród których nie zabrakło ekip browarów Piwne Podziemie, Hopium czy kontraktowców z Kraftwerka, Spirifera czy Kingpina. Mieliśmy przyjemność skosztować świetnego Black IPA z Piwnego Podziemia przygotowanego specjalnie na tę okazję. Po raz pierwszy poczułem jak może smakować w piwie świeży zest czyli starta skórka, w tym przypadku czerwonego grejpfruta. Monstrualny grejprutowo-pomarańczowy aromat, wyrazista goryczka i cierpkawy finisz grejpfrutowej skórki. Wiadomo, że Piwnemu Podziemiu w ciemnych piwach niewielu jest w stanie podskoczyć 😉 Szkoda, że dość szybko skończył się Skarbek, bardzo przyjemna premierowa APA z Kraftwerka. Gdy wychodziliśmy po północy to nic nie wskazywało na to by impreza miała się wkrótce zakończyć…Zatem i w kwestii urodzin inne lokale mogą brać przykład z Piwnej Sprawy. Powodzenia w kolejnym roku!

4 Comments »

  1. Brawa dla Marleny za przetrwanie degustacji papryczki Trinidad Moruga Scorpion !
    Kamila trzepnęło kolorami po twarzy, ale i tak się dzielnie trzymał. Kilka osób przeliczyło się ze swoją wytrzymałością i odpornością na pikantność ekstremalną, ale zgonów nie zanotowano 🙂 Moją papryczkę TMS oceniam na skali Scoville’a tylko na jakieś 1.0 – 1.2 mln SHU. Dla porównania najostrzejsze Tabasco Habanero z Mc Ilhenny Company (USA) do kupienia w Polsce to marne 7 – 8.000 SHU.

    Pozdrawiam – Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.