KrakowPo Warszawie oraz Wrocławiu nadszedł czas na kranoszwendanie po Krakowie, a dokładniej po tej jego części, która w ostatnim czasie jest świadkiem najbardziej dynamicznego przyrostu lokali z dobrym piwem. Chodzi oczywiście o Stare Miasto i znajdujące się w jego obrębie Tap House, Viva la Pinta oraz Multi Qlti Tap Bar. Piwne tournee uskuteczniłem wraz z Beatą z Piwnego Lublina w sobotni wieczór po drugim dniu festiwalu Craft Beerweek.

 

Tap House

Zaczynamy od Tap House – Pracownia Piwa i Przyjaciele, gdzie odbył się nieoficjalny pofestiwalowy after. Mimo że lokal usytuowany jest w turystycznej części miasta, nie jest jakoś specjalnie oznaczony i łatwo go przeoczyć. Znaczy, że to miejsce dla tych co wiedzą czego szukają. Wystrój na parterze dość sterylny, od razu widać, że najważniejsze jest tu piwo. Sytuacja zmienia się po wejściu do przestronnych piwnic, gdzie z Tomkiem i Patrycją z Pracowni Piwa i ekipą HoppyNews.com nagraliśmy wideodegustację dwóch wersji Mr. Hard Rock’s. Tutaj jest już mocno klimatycznie, wkrótce piwnice zostaną udostępnione gościom Tap House! Lokal wystartował w sierpniu 2014 i piwo serwuje się tu z dwudziestu kranów w dwóch pojemnościach 400 oraz 200 ml – co istotne w proporcjonalnych cenach! Prócz tego plusem jest ogarnięta ekipa za barem, która obstawiała również stoisko Pracowni Piwa na różnych krajowych festiwalach. Mam nadzieję, że takie referencyjne lokale Pracowni Piwa powstaną i w kolejnych dużych miastach Polski.

św. Jana 30

Facebook

 

Viva la PINTA

Kolejne kroki skierowaliśmy do działającego od czerwca 2014 lokalu Viva la PINTA. Jak sama nazwa wskazuje, patronem tego wielokranu jest PINTA i z 14 kranów leją się głównie piwa prekursora polskiego craftu. Niestety pojemności, a właściwie ich ceny nie są przyjazne degustacji. Piwo 300 ml jest tylko złotówkę tańsze od 500 ml. Bez sensu. Dla mniej obeznanych w temacie piwa rzemieślniczego jest „Pintownik” czyli degustacyjna deska ośmiu piw w pojemności 150 ml. Na plus za to całkiem spory ogródek, świetne miejsce na nasiadówkę podczas ciepłych miesięcy. Istotne info dla jedzących – mają ciepłe dania 😉

Floriańska 13

Facebook

 

Multi Qlti Tap Bar

Kranoszwędanie zakończyliśmy w otwartym w sierpniu 2014 roku Multi Qlti Tap Bar. Usytuowany jest dość nietypowo, bo nie na poziomie ulicy (lub pod nią) ale na piętrze zabytkowej kamienicy. Właściwie lokal urządzono w mieszkaniu. Miejsca jednak jest całkiem dużo, a poszczególne pokoje/sale różnią się wystrojem. W odróżnieniu od dwóch poprzednich nie jest to lokal „patronacki” więc na dwudziestu kranach znajdziemy całkiem szeroki przegląd z rzemieślniczych i regionalnych browarów. Piwa podawane są w pojemnościach 150, 300 oraz 500 ml. Wydaje się, że miejsce to przeznaczone jest dla szerszej klienteli ale tym samym dopełnia obraz różnorodnych lokali na krakowskim Starym Mieście. Specjalne podziękowania dla współwłaściciela Rafała za świetne ugoszczenie!

Szewska 21

Facebook

5 Comments »

  1. Małe sprostowanie, w Tap Housie impreza która robili w sobotę to tylko i wyłącznie podszywanie się pod BeerWeek. Nie mieli kompletnie nic wspólnego z nią. Wręcz się na nią wypieli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.