W listopadzie 2011 przy ruchliwej „zakopiance” wystartował dość oryginalny kompleks gastronomiczno-rozrywkowy. Z zewnątrz zaskoczenia raczej nie ma. Ot, stylizowana na góralski styl karczma, jakich dziesiątki wyrosły na poboczach polskich dróg. Jednak wnętrze kryje niespodzianki. Po pierwsze widoczna na końcu wielkiej sali warzelnia firmy Kaspar Schulz (5 hl wybicia) z nowatorskim systemem Schokolino 2. Szczególną uwagę zwracają szklane pokrywy na których wygrawerowano logo browaru. Początkowo wydawało mi się, że widok urządzeń browarniczych w połączeniu z góralskim wystrojem rodem z cepelii może być stylistycznie nie do przyjęcia. Okazało się jednak, że miedziana warzelnia całkiem dobrze wpisuje się jasną kolorystykę drewnianego wnętrza. Większe zaskoczenie spotyka nas jednak na poziomie -1. Otóż mieści się tam czterotorowa kręgielnia skąpana w kosmicznym oświetleniu. Dopiero to skonfrontowanie trochę przaśnej góralszczyzny z modernistycznym wystrojem rodem z wielkomiejskiego centrum rozrywki wywiera wrażenie!

Wracając do meritum czyli browaru – jak już zostało napisane został on wyposażony w urządzenia firmy Kaspar Schulz. W leżakowni dumnie prezentują się ustawione w szereg unitanki w liczbie sztuk dziesięć, o pojemności 10 hl każdy. Dodatkowo znajduje się tam pięć tanków wyszynkowych o analogicznej objętości. Piwowarów w Zadymie jest dwóch: Mikołaj Kowalczyk oraz Zbigniew Siuty. Ten pierwszy to piwowar poprzednio warzący w koszalińskim Kowalu, pomagający także w uruchomieniu puławskich Trzech Koron.

Zadyma w stałej ofercie ma pięć rodzajów piwa: Jasne, Pszeniczne, Ciemne, Miodowe oraz Marcowe. Obecność tego ostatniego zasługuje na uznanie. Ciekawostką natomiast jest, że miodowe właściwie pozbawione jest słodyczy! Na sezon zimowy przygotowany jest koźlak, a dalsze plany obejmują uwarzenie piwa z udziałem słodu wędzonego.

Piwo: Jasne, Pszeniczne, Ciemne, Miodowe, Marcowe, Koźlak (sezonowo)

Browar Zadyma, Szaflary, Zakopiańska 1E

www.zadyma.eu

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.