Żyłujemy możliwość spędzania fajnych chwil w Hali Gwardii ile się da. Nigdy nie wiadomo, czy akurat ta edycja imprezy Funky Fluid, czy to pod postacią Funky Fest czy też kolejnych urodzin, nie będzie ostatnią w tym wyjątkowym miejscu. Na wstępie mogę więc stwierdzić, że cykliczne spotkania zaliczam do udanych właściwie z automatu.

Impreza imprezą ale sądzę, że i z zaproponowanej piwnej oferty zadowolony mógł być każdy. Zarówno zwolennicy próbkowania i czekinowania rzadkich trunków, jak też i oldskulowi piwosze, „chlastający” lagera serwowanego w ciężkim półlitrowym kuflu. Szanuję zaproponowane festiwalowe szkło i od razu nadmieniam, że prawdopodobnie ostatnim festiwalem oferującym półlitrowy kufel była edycja 2014 Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

Gdy przy Wrocławiu jesteśmy, to napisać trzeba o głównych sprawcach „lagerowej opcji” czyli ekipie wrocławskiego FAM. Dzięki znajomościom w górnofrankońskich browarach, mają dostęp i sprowadzają samodzielnie beczki z Kellerami, Hellesami czyli Pilsami pod postacią „ungespundet” czyli nisko wysyconych, niefiltrowanych lagerów. Spróbowałem koło czterech z nich, nie notując niestety nazw. Najbardziej podpasował mi jakiś wzorcowy wręcz german pils i drugi, nasuwający skojarzenia z czeską szkołą kvasničak. Z rozmowy z Danielem Mielczarkiem dowiedziałem się, że lagerowa impreza w FAM organizowana jest co tydzień. Świetna opcja na wzbogacenie cokolwiek monotematycznej oferty naszego gastro.

Kolejnym istotnym dla mnie wydarzeniem imprezy była premiera serii Just Tapped od Funky Fluid. Piwa w zamyśle przeznaczone wyłącznie do lokali, warzone są w browarze Wikotra Saczuka w Otwocku (tutaj wizyta w roku 2020). Na start pojawił się Koelsch oraz NEIPA na El Dorado i Mosaiku. O ile ten pierwszy można potraktować jako niefiltrowaną „wariację na temat”, to już neipka była jedną z lepszych jaką ostatnio piłem z tej kategorii. Pozostałem przy tym piwie do końca pierwszego dnia imprezy. W dniu drugim moje uznanie zdobyło Fast & Funky w kooperacji z Maltgardenem. Może nie wnoszące tyle odchmielowych wrażeń, co wspomniane już Just Tappped, ale ważne że miało tylko 4,2% alko i pozwoliło wytrwać do ostatków imprezy.

Więcej o urodzinach Funky Fluid, refleksjach, wspominkach i planach Michała, Karola i Grzegorza, dowiecie się oczywiście z wideo!

2 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.