Kto i gdzie zainspirował Andrzeja do domowego piwowarstwa? Skąd brało się surowce? Jak wyglądały pierwsze kooperacyjne warzenia w małych browarach? I jak to było z pismem Piwosz? Zapraszam na pierwszą część wywiadu-rzeki!

W drugiej części rozmawiamy o perypetiach związanych z powstaniem PSPD i roli Grupy Żywiec w tym procesie.
Przy okazji dygresje o piwnych stylach, intrygującym epizodzie w Radzie Reklamy i planach na wsparcie PSPD z innej strony, w końcu o pierwszych ejlach z Browaru Belgia!

W części trzeciej poruszamy kwestie sędziowskie – szkolenia, certyfikowania i ewaluacji sędziów piwa. Prócz historii, jest również krytyczne spojrzenie na sytuację obecną. Na koniec wracamy do sprawy browarów wspierających PSPD. GŻ nie było pierwsze!

Część czwarta sięga do genezy powstania Pucharu PSPD. Kto przed Stowarzyszeniem wybierał najlepszego piwowara domowego roku?

W części piątej sięgamy do początków XXI wieku i pierwszych stołecznych browarów: Somy, BrowArmii i…Spiża! Kto, gdzie, jak i kiedy – kopalnia wiedzy dla fanów warszawskiego piwowarstwa!

3 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.