Ostatnie tygodnie upływają nam pod znakiem piw mogących się mienić Świętymi Graalami Polskiego Craftu. Stanowiącymi obiekt pożądania, trudno dostępnymi i w cenach, które jeszcze kilka miesięcy temu nazwalibyśmy kosmicznymi. Buba Extreme od SzałPiwu w trzech wersach, potem Imperium Prunum 2017 od Kormorana, w końcu najnowsza odsłona artezanowego Samca Alfa. Wszystkie te piwa zdobyły zasłużone laury w zestawieniu Rate Beer Best, a Imperium i Samiec Alfa znalazły się wśród setki najlepszych piw świata w roku ubiegłym.

Od początku było wiadomo, że najnowsza wersja Samca Alfa będzie jednym z najbardziej poszukiwanych piw w Polsce. Niewielka ilość i uznana renoma (m.in. Piwo Roku 2015 w zestawieniu PolskieMinibrowary.pl) spowodowały ustalenie ceny na względnie wysokim poziomie. Nie zniechęciło to jednak rzeszy piwnych maniaków, którzy w niewidzianej do tej pory liczbie przybyli 3 lutego na premierę tegorocznej wersji. O całej sytuacji związanej z Samcem Alfa rozmawiam z Jackiem i Darkiem. Ile piwa pojawi jest na rynku? Dlaczego został określony rocznikiem 2016? Skąd taka cena? I czy będzie extra wersja tego piwa? Zapraszam do obejrzenia materiału wideo!

 

4 Comments »

  1. Pingback: Beer News Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.