BeerokracjaGdy usłyszałem, że najnowszy warszawski wielokran ma powstać w podziemiach pawilonu Cepelii to się zdziwiłem. Mówiło się bowiem ostatnio o wyburzeniu oszpeconego bilbordami modernistycznego budynku i postawieniu na jego miejscu kolejnego wieżowca. Ale wiadomo jak to w warszawskim śródmieściu jest – zanim dojdzie do ustalenia planu i uporządkowania kwestii własnościowych to mogą minąć dziesiątki lat. Także Beerokracja będzie zapewne działać bez przeszkód jeszcze trochę czasu.

Bardziej umiejscowionego w sercu miasta lokalu na tę chwilę nie ma. Po zejściu do podziemi budynku oczom ukazuje się wielka przestrzeń z betonowymi filarami podtrzymującymi strop, kolorowymi sofami, małą sceną i szerokim barem. Tak jest, koncepcja na lokal to połączenie wielokranu z miejscem gdzie odbywają się przeróżne koncerty. Ok, warto się wyróżniać.

Kranów jest 12 ale pojemności tylko 500 oraz 300 ml. Na szczęście obsługa to mili młodzi ludzie spełniający niestandardowe życzenia co do sposobów nalewania piwa 😉 W kwestiach osobowych – współwłaścicielem jest Sławek znany z Chmielarni, która ma już w Wawie trzy swoje punkty. Natomiast sprawy piwnych atrakcji i aprowizacji stara się ogarnąć znany i może nawet lubiany Artur Napiórkowski z Multitap Crawl (od czerwca 2016 jest tu już nowy manager – Darek Krzykalski znany z prowadzenia Piwnego Strychu).

Pytanie podstawowe brzmi – warto tu wpaść? Ja lubię tu przychodzić zaraz po otwarciu, kiedy jest jeszcze pustawo i można wybierać miejsce między barem a sofą. Z głośników dochodzą wtedy rzadko spotykane w Wawie dźwięki sprzed przeszło dwudziestu lat w postaci Faith No More, Alice in Chains czy Tool. Zresztą najlepiej sami zajrzyjcie i sprawdźcie, czy odpowiada Wam klimat Beerokracji.

P.S. Niedawno okazało się, że już wkrótce będą wyburzać, jednak nie Cepelię ale znajdującą się po drugiej stronie ronda słynną Rotundę. Niezbadane są wyroki włodarzy miasta 😛

Lokal został zamknięty 22 lipca 2017 r.

Beerokracja, Warszawa, Marszałkowska 99/101

http://beerokracja.pl

4 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.