Swego czasu wyrażałem życzenie, aby łódzki Zofmar oprócz sklepu w potężnym wyborem dobrych piw dysponował również lokalem z ofertą takowych piw w wersji beczkowej. Okazało się, że pragnienie zaspokoiła ich konkurencja, a mianowicie Piwoteka. Od maja 2011 dosłownie parę kroków od sklepu działa Piwoteka Narodowa. Pierwsze wrażenie było następujące: skąd ja to znam? Chwila namysłu i jest! Tutejszy klimat jest właściwie identyczny z tym panującym w praskim Pivovarským klubie. Dziewięć rotacyjnych kranów to więcej niż sześć tamtejszych, ale tutejsza oferta butelkowa jest zdecydowanie skromniejsza. I dobrze, wszak chodzi o szeroki wybór piw lanych. A tu trzeba wspomnieć, że Piwoteka Narodowa jest póki co jednym z trzech lokali w Polsce lejących piwa objawienia wiosny 2011 czyli browaru PINTA.

Gdy przy nalewaniu jesteśmy to przyznaję, że jeszcze nie widziałem krajowych barmanów, którzy z takim pietyzmem podchodziliby do sprawy. Piwo nalewa się do dedykowanego szkła, bez pośpiechu i z odpowiednią dokładnością. Zamiast znienawidzonej i profanującej łyżki jest belgijski nożyk do ścinania piany. Piwoteka Narodowa to idealne miejsce na solidny łyk wysokiej piwnej kultury.

Piwoteka Narodowa, Łódź, 6 Sierpnia 1/3

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.