Browar Pod Zamkiem to najmłodszy szczeciński browar. Jego otwarcie nastąpiło w marcu 2019 r. Mieści się zaledwie kilkadziesiąt kroków od Browaru Wyszak na terenach dawnego Starego Miasta. Po dywanowych nalotach z 1944 r. ostały się ruiny nielicznych budowli. Chociażby takich jak nieodległy, odbudowany w renesansowym stylu Zamek Książąt Pomorskich. Od tego zamku zresztą pochodzi nazwa tego przybytku.

Miejsce to w swym piwnym asortymencie nawiązuje do niemieckiej szkoły piwowarskiej. Cały zresztą sprzęt browarniczy pochodzi od renomowanego producenta z Niemiec – firmy Joh. Albrecht. Ale szczerze mówiąc – wybór nie jest tu powalający. Pszeniczne, Pils i sezonowo dostępne piwo typu Marcowe, Dunkel czy Alt. Fajnie, że deseczka z trzema takimi piwami w pojemności 150 ml każde, kosztuje tylko 10 pln. Najbardziej podpasował mi dobrze nachmielony na goryczkę Pils. Jeśli jesteście zwolennikami „starej szkoły”, możecie zostać tu na dłużej. W przeciwnym razie nie pozostaje nic innego, jak ruszyć w dalszą drogę po Szczecinie.

Browar Pod Zamkiem, Szczecin, Panieńska 12

http://browarpodzamkiem.pl

2 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.