Pomysł był genialny w swej prostocie. Zbierzmy czołowych piwowarów rzemieślników, piwowarów domowych, piwnych blogerów i każmy im warzyć piwo w rywalizujących ze sobą drużynach! A wszystko to w klimatycznym otoczeniu zabytkowej Słodowni Strzegom. Czy to mogło się nie udać? No mogło, gdyby aura nie sprzyjała. Na szczęście pogoda przez cały dzień była perfekcyjna i całodzienne warzenie piwa w stylu NE IPA przerodziło się w piwowarski piknik. Nie bez znaczenia była aprowizacja w postaci naprawdę dobrego piwa od Browaru Nepomucen i szamy od Chyżego Wołu.

Zacznijmy jednak od początku. Najpierw organizator zabawy czyli Paweł Leszczyński wyjaśnił zasady, a następnie wodzirej Tomasz Kopyra rozlosował drużyny. Oto ich skład:

Biali – Mateusz Kupracz (Browar Nepomucen), Andrzej Miler, Dorota Chrapek, Łukasz Leoniuk

Czerwoni – Andrzej Kiryziuk (Browar Raduga), Mariusz Bystryk, Michał ‚docent’ Maranda, Adam Szewczyk

Szarzy – Wojtek Solipiwko (Browar Solipiwko), Janek Gadomski, Bartosz Nowak, Piotr Czarny

Czarni – Łukasz Kierski (Browar Ziemia Obiecana), Dawid Bobryk, Jurek Gibadło, Bartek Filipiuk

Koncepcja była taka, że każda drużyna otrzymała podstawowy sprzęt do warzenia. Pomocne dodatki można było wymienić w „piwowarskim banku” za punkty zdobyte podczas quizu. Cóż, nasza drużyna (wraz z Białymi) zdobyła 5 pkt, co pozwoliło na zakup filtratora z oplotu, papierowych wskaźników pH oraz kwasu mlekowego. Trochę mało. Za to Czarni i Szarzy nastukali tyle punktów, że mogli pozwolić sobie na zakup automatu od Browamatora. Miało się to później okrutnie zemścić…

Przebieg warzenia możecie zobaczyć w fotorelacji ale konkluzja jest taka, że tony sprzętu są mniej istotne niż dobra współpraca i poczucie odpowiedzialności za powstające piwo 🙂 Nie ma co ukrywać, że plenerowe warzenie jest wymagające (szczególnie w kwestii ochrony od wiatru i utrzymania odpowiedniej temperatury), a finalny produkt może zawierał będzie drożdże „strzegomomyces”. O tym przekonamy się już 4 listopada w warszawskim The Taps podczas Wielkiego Finału, w trakcie którego ocenić będzie można końcowy efekt pracy wszystkich czterech drużyn. Do zobaczenia!

 

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.