svalbardSvalbard Bryggeri określa się mianem najbardziej na północ wysuniętego browaru świata. To rodzinny browar, którego powstanie wymagało wieloletnich zabiegów prawnych nad zmianą ustawy, które umożliwiły produkcję napojów alkoholowych na Spitsbergenie. W sierpniu 2015 polało się pierwsze uwarzone tu piwo. Puszki Svalbard Bryggeri z bieguna zimna przywiózł kuzyn Darek. Jaki poziom prezentują? Sprawdzamy wraz z Browarzycielem czyli Rafałem Kowalczykiem!

 

3 Comments »

  1. za internetem: „Alkohol w Norwegii – poprzez dyktaturę cenową państwa i podatki – znalazł się wśród produktów luksusowych, na równi z nieruchomościami, samochodami, biżuterią czy papierosami. Detaliczny rynek alkoholowy w Norwegii ogranicza się do 1 (słownie: jednej) spółki, której właścicielem jest rząd i która ma wyłączną koncesję na sprzedaż wyrobów zawierających pow. 4,75 % alkoholu. Taka struktura rynkowa w ekonomi nazywa się monopolem i do tej nazwy nawiązuje też nazwa państwowych butików – Vinmonopolet.”
    To pewnie o to chodzi, że maja po 4,7%, żeby poniżej 4,75% było.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.