IB3Imperator Bałtycki od Pinty to piwo w świecie polskiego craftu wyjątkowe. Każda kolejna warka wywołuje emocje i nieposkromioną żądzę porównania z warką poprzednią. Tak stało się i tym razem. Dla przypomnienia – tak wyglądało starcie pierwsze pomiędzy warkami nr 1 i 2. Konfrontacja między trzecią a pierwszą warką przybrała formę wideo. Teraz również degustacja odbyła się na wizji. Porównaliśmy warkę czwartą, najnowszą z trzecią. Czy Imperator Bałtycki nadal trzyma klasę? Czy poprzednie warki są w stanie podjąć walkę? Warto obejrzeć!

3 Comments »

  1. Właśnie piję nową warkę Imperatora. Żadnej apteki tu nie ma (a na tę wadę jestem wyczulony). Jest piękny chmielowy aromat. Zero goryczki? Chyba piliśmy zupełnie inne piwo. Gęste, z wyraźną sosnową goryczka, ze świetnie ukrytym alkoholem. Przepyszne.

  2. Muszę potwierdzić to co napisał kolega A.K. Piwo naprawdę dobre i według mnie lepsze niż poprzednia warka, bo tamto wgniotło mnie w podłogę goryczką, która przykryła aromaty porteru. Dopiero pod koniec picia gdy do niej przywykłem i gdy piwo się mocno ogrzało, zaczęły się pojawiać też inne aromaty. Taka Imperial Black IPA. Teraz mamy idealny balans, zarówno w aromacie jak i smaku. Czekolada pomieszana z żywicą w aromacie, w smaku solidna baza słodowa, niezwykła gładkość, czekoladowość, wręcz praliny i mocna, ale nieprzytłaczająca goryczka, doskonale podkreślająca mocarność tego piwa. Mniam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.