30 kranów ze świeżym piwem w krajowym lokalu? Do tego w mieście o około 300 tysięcznej populacji? Okazuje się, że to możliwe. Multibrowar to dzieło Cezarego Rzący, białostockiego restauratora. Początkowo nosił się z zamiarem otwarcia browaru restauracyjnego, jednak po skalkulowaniu kosztów postanowił zmienić koncepcję. A koncepcja jest taka, żeby serwować piwo świeże, niepasteryzowane, oczywiście z beczki. Na początku kranów było 18, z czego 4 okupowane przez produkty Kompanii Piwowarskiej. Obecnie kranów jest 30 a oferta KP zniknęła z nalewaków. Co wobec tego można spróbować? Przede wszystkim szerokiej oferty piw z Pokrówki (Jagiełło), Kormorana (Olsztyn) oraz Witnicy. Trzeba przyznać, że do dzisiaj browary te nie doczekały się tak szerokiej oferty w swoich rodzimych miejscowościach. A tu serwuje się świeże piwo nawet kilkaset kilometrów od miejsca produkcji! Dla mnie największą atrakcją była oferta piw litewskich, obecność których jest jak najbardziej uzasadniona z racji bliskości granicy. Faktem natomiast jest, że spora część z tych 30 piw to smakowe „wynalazki”. Póki jednak sąsiadować będą z niefiltrowanym czy porterem z Kowna to nie mam większych zastrzeżeń.

Multibrowar, Białystok, Malmeda 8

www.multibrowar.com

Recenzje na browar.biz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

1 komentarz »

  1. Proszę o usunięcie tej informacji o zamknięciu Multibrowaru. Multibrowar znowu działa. Dziś tj. 13.09..2013, znajomi zarezerwowali w nim stolik. Telefon także jest aktualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.