Pierwszy wakacyjny miesiąc to oczywiście wyjazdy. Krótkie bo krótkie, ale ważne że obfitujące w dobre rzeczy do próbowania. Najpierw bolkowskie Castle Party i stająca się powoli tradycją degustacja lambików. Potem wypad do Olsztyna i wizyta w Browarze Kormoran. Na koniec pierwsze wideo w nowej lokalizacji na tarasie, przy okazji świętowania pięciu milionów wyświetleń strony PolskieMinibrowary.pl!

W kronice browarów rozpoczynających warzenie w lipcu 2019 pusta strona. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie uda się utrzymać dynamiki otwarć z lat poprzednich.

Po ostatnich tytułach dla piw fermentowanych dzikimi drożdżami powrót do bardziej klasycznych smaków!

 

Browar Grodzisk – Grodziskie Session Ale

 

Session Ale, 9,7° Blg, 4,5 % alk.

Dobre piwo w przystępnej cenie które pojawia się w szerokiej dystrybucji zawsze zwróci moją uwagę. A jeśli wyróżnia się spośród innych obecnych na rynku, zawsze będzie mocnym kandydatem do Debiutu Miesiąca. Tak stało się w tym wypadku. Browar Grodzisk zdobył uznanie i popularność, paradoksalnie, nie tyle piwem w stylu Grodziskie lecz swoimi interpretacjami nowej fali w wydaniu APA oraz IPA. Smaczne, względnie tanie i dostępne w Żabce. Teraz do tego tandemu dołączyło Session Ale.

Patrząc na etykietę rzuca się w oczy kilka kwestii. Pierwsze – zastosowanie refermentacji jako metody utrwalenia. To ciekawe nawiązanie do „bazowego” dla Browaru Grodzisk stylu, gdzie refermentacja jest sprawą kluczową. Rzecz druga to parametry sugerujące względnie wysokie odfermentowanie. W końcu chmielenie polską Sybillą na zimno.

Od razu mogę napisać, że wszystkie te składowe złożyły się na przyjemne w odbiorze, orzeźwiające piwo. Po szczegóły zapraszam na opis pierwszych wrażeń albo na wideo!

 

 

Patrząc na to kto zgarnął większość wyróżnień można mieć wątpliwości co do prawdziwego wygranego w lipcu…4 wyróżnienia dla Ziemi Obiecanej to o punkt wyżej niż za tytuł Debiutu Miesiąca. Ale jak może być inaczej jak Łukasz Kierski regularnie wrzuca na rynek kolejne aromatyczne bomby chmielowe z cudną cytrusową soczystością i idealnym balansem. Tym razem poeksperymentował też z nienachalną obecnością owoców i fajną kwaskowością od lactobacillusa. Poza tym popieramy niskoalkoholowe piwa – pojawiły się fajne pozycje od Maltgarden i Kormorana!

Browar Kormoran – Apa Session

Ocena piwa

Maltgarden (Bytów) – Let’s Get Undressed

Ocena piwa

Maltgarden (Bytów) – Straight To The Beach

Ocena piwa

Ziemia Obiecana – Dolcze Wita

Ocena piwa

Ziemia Obiecana – Strefa Komfortu

Ocena piwa

Ziemia Obiecana – Gorączka Złota

Ocena piwa

Ziemia Obiecana – Chyba Ty

Ocena piwa

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.