Zaledwie tydzień temu odbył się pierwszy półfinał w stylu Zest IPA, a już w kolejny wtorek spotkaliśmy się w Craft Beer Muranów na półfinale numer dwa. Tym razem frekwencja była zdecydowanie mniejsza. Czy to pokazuje skalę przyprowadzania znajomych przez uczestników bitew? Czy też umiarkowane zainteresowanie piwem z charakterystycznym motywem bandaży i kolejowych podkładów parujących w upalny dzień? Ja tam torfowe nuty lubię i to zarówno pochodzące od słodów dymionych torfem jak i od drewnianych beczek po szkockiej Laphroaig. W bitwie jednak dozwolone było wyłącznie użycie wędzonych słodów. Zatem które z piw okazało się najciekawsze?

Jan Bochen i Sebastian Tasak – piwo zawartością 25% słodu wędzonego. W aromacie dużo czekolady podbitej torfem. W smaku gorzka czekolada, lekka kwaskowość, torf wyczuwalny głównie retronosowo.

Konrad Uściński – 43% słodu wędzonego w zasypie. Zbyt kwaśne, czuć to było już w aromacie. Czekolada w smaku obecna, ale wraz z nieprzyjemnymi „jelitowymi” nutami. Torf w tle, treściwość dość niska.

Artur Milczarczyk – 50% słodu wędzonego. Zdecydowanie najbardziej fenolowe w aromacie – charakterystyczny „bandaż” grał pierwszoplanową rolę. Podobnie w smaku – wyrazista torfowość, fenolowość, ale za tym idzie odpowiednia czekolada i co najfajniejsze – łagodna i gładka tekstura.

Między piwami duetu Jana i Sebastiana a Artura zrobiłem dogrywkę. Wygrało u mnie piwo Artura jako bardziej wyraziste, bardziej torfowe. Zwolennicy delikatniejszej obecności nut peated, a wyraźniejszej czekolady, na pewno upodobali by sobie piwo Jana i Sebastiana.

Ostatecznie bitwę wygrał Artur Milczarczyk (86 pkt.), przed duetem Jan Bochen i Sebastian Tasak (39 pkt.) i Konradem Uścińskim (25 pkt.). Gratulacje! Do finału jako lucky loosers wszedł tandem piwowarów, który zajął drugie miejsce w pierwszym półfinale – Mateusz Skwarecki i Kamil Klukowski. Należało im się!

Pozostaje nam już tylko finał. Odbędzie się 13 grudnia w The Taps, a przedmiotem pojedynku będzie Braggot!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.